در تمامی طرح های پنجره های دو جداره یو پی وی سی استفاده می شود . و قاب های این مدل از پنجره upvc بصورت ثابت بوده و فاقد بازشو می باشد .بدلیل اینکه در این نوع پنجره از بازشو استفاده نشده است و دارای قابهای ثابت upvc هستند عایق بسیار مناسبی برای صدا، حرارت و گردو قبار می باشند چرا که بازشو نداشته و هیچ درزی را ندارد، این نوع پنجره upvc در برخی موارد بجای پارتیشن و دیوار نیز بکار گرفته می شود.

در اصطلاحات پنجره upvc ، به بازشو های پنجره، سش نیز گفته می شود. در پنجره upvc تک حالته بازشو ها دارای حرکت محوری کلاسیک قدیمی بوده و فقط در محور عمودی مانند پنجره های معمولی کلاسیک باز و بسته می شود . قیمت پنجره دو جداره upvc ثابت به سبب مکانیزم ساده تر نسبت به مدل های بازشو های دیگر دارای قیمت مناسب تری هستند و معمولا در مجموعه پنجره های که در یک طرح استفاده می شود تک حالته کاربرد بیشتری دارد.

بازشوی کشویی ریلی

در این مدل ، بازشوهای پنجره بصورت ریلی بوده و پنجره کشویی محسوب می شود، ولی دو نوع می باشد یکی بازشوی کشویی ریلی و دیگری فولکس واگنی که تفاوت در یراق آلات کشویی آن می باشد که همانطور که از نام پنجره دوجداره upvc فولکس واگنی پیداست ، این بازشوها همانند درب فولکس واگن باز و بسته می شود و در ابتدا کمی بیرون آمده و سپس بر روی هم قرار می گیرد که دارای مدل اتوماتیک ،نیمه اتوماتیک و ساده می باشد.

مانند پنجره های مدل فرانسوی دارای دو بازشوی بدون ستون میانی می باشند و این مدل از پنجره یو پی وی سی در حالت بازشو دو لنگه کامل باز شده و در بین دو لنگه ستون میانی کار گذاشته نمی شود و البته از نظر کارکرد و قابلیت، تمامی قابلیت یک پنجره دوجداره upvc را داراست.این مدلها بیشتر برای استفاده مطلوب تر از منظره ها بکار گرفته می شود.

این مدل از در و پنجره upvc دو جداره درای قابلیت و زیبایی خاص بوده و در طرح های ویلایی و گلخانه و همانطور که در تصویر نمایان است به سبب حالت خاص بازشوی خود بیشتر در منازل و ویلاهایی استفاده می شود که دارای حیاط و باغجه می باشند و در طرحهای آپارتمانی استفاده چندانی ندارد .ولی در کل پنجره upvc سایبانی نیز تمامی کارکرد و قابلیت پنجره یو پی وی سی را دارد و از همان متریال برای پروفیل و شیشه ها استفاده می کند.

بالا