پنجره آلومینیومی

در سال های اخیر ویژگی‌های درب و پنجره آلومینیوم باعث شده است تا مردم بیشتر به استفاده از آن رو بیاورند.علاوه بر این میتوانید اگر در و پنجره‌های قدیمی دارید آن‌ها را با در و پنجره آلومینیوم عوض کنید. با این کار هم از مزایای آن بهره مند خواهید شد و هم ظاهر خانه خود را مدرن‌تر و شیک‌تر می‌کنید. عمر طولانی ابزارهای آلومینیومی باعث می شود تا سال‌ها در و پنجره خوبی داشته باشید.

به طورکل آلومینیوم فلزی است قابل بازیافت، سبک ، بادوام ، مقاوم ، دوست دار محیط زیست و از نظر زیست محیطی سازگار با بدن انسان که به سبب ویژگی و قابلیت های خاص در زمان های طولانی مورد توجه قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون در صنایع مختلفی همچون صنعت هواپیما سازی کابل های برق ، تولید ورق های کامپوزیت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ساختمان و نماهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل پنجره‌ آلومینیومی نرمال

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی نرمال، پروفیل‌های پنجره آلومینیومی با همه ویژگی‌های ذکر شده درباره آلومینیوم است که فاقد قطعات پلی‌آمید است و در مقایسه با نوع ترمال ویژگی‌های عایق بودن را کمتر داراست. همچنین استقامت کمتری در مقایسه با پروفیل‌های پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارند.

پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی Thermal break  (با شکست حرارتی) پروفیل‌هایی هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌اند.پلی‌آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی‌آمید هستند. تیغه پلی آمید در پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. نتیجه استفاده از پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است.

مزایای درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

پروفیل آلومینیومی مقاوم‌ بوده و ارزان‌تر است. وزن پایینی دارد ولی استحکام بالایی دارند. در برابر نور آفتاب و شرایط جوی و محیطی مقاوم هستند. سازگار با محیط زیست هستند. تنوع در رنگ و طرح دارند و قیمت آنها مناسب است.

 

این ویژگی های مثبت سبب شده تا درب و پنجره هایی با جنس آلومینیوم در پنجره و درب دوجداره ساختمان ها بطور گستره استفاده شوند.

سیستم های در و پنجره آلومینیومی از قسمت های اصلی و کلی زیر تشکیل می شوند:

  • پروفیل فریم یا چهار چوب
  • پروفیل لنگه
  • پروفیل سری
  • پروفیل زهوار
  • واشرهای epdm
  • یراق آلات

دو امتیاز اساسی پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در مقابل پنجره آلومینیومی نرمال :

  1.  خاصیت کلاف شدگی با پرس یا پانچ در تمام مدل های این نوع پنجره وجود دارد. این پنجره ها با روش پرس یا پانچ ساخته می شوند. با وجود این مدل ساخت درصورت استفاده از چسب های مرغوب و آب بندی کامل درز پنجره ها، هیچ تغییر شکل یا به اصطلاح دفرم شدن، حتی با وجود ضربه های شدید یا سنگین بودن شیشه ها در گوشه های پنجره ایجاد نخواهد شد.
  2. همان طور که گفتیم بزرگ ترین ایراد پنجره دوجداره آلومینیومی نرمال عایق نبودن حرارتی است، اما در ساخت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک یک لایه ی پلی آمید به پروفیل آلومینیوم اضافه شده که به همین دلیل هم این نوع پنجره در برابر حرارت عایق است.

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک مزایای بسیاری دارد که باعث شده انتخاب بسیار مناسبی برای پنجره ساختمان باشد. این نوع پنجره نسبت به مدل نرمال دارای قیمت بالاتری است که البته این اختلاف قیمت هم، به دلایلی کاملا منطقی است، چراکه میزان وزن پروفیل آلومینیومی که در ساخت این نوع پنجره به کار می رود، در قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک تاثیرگذار است. به همین دلیل هم قیمت این نوع پنجره نسبت به سایرین بالاتر است. علاوه بر وزن پروفیل، قیمت یراق آلات مورد استفاده در پنجره آلومینیومی ترمال بریک هم بالا است که قیمت نهایی این نوع پنجره را تعیین می کند

در سال های اخیر ویژگی‌های درب و پنجره آلومینیوم باعث شده است تا مردم بیشتر به استفاده از آن رو بیاورند.علاوه بر این میتوانید اگر در و پنجره‌های قدیمی دارید آن‌ها را با در و پنجره آلومینیوم عوض کنید. با این کار هم از مزایای آن بهره مند خواهید شد و هم ظاهر خانه خود را مدرن‌تر و شیک‌تر می‌کنید. عمر طولانی ابزارهای آلومینیومی باعث می شود تا سال‌ها در و پنجره خوبی داشته باشید.

بالا